Krioterapia estetyczna

Krioterapia estetyczna

Krioterapia estetyczna to doskonały sposób na leczenie zmian skórnych i poprawę wyglądu. Pomaga zamknąć pory i zmniejszyć linie ekspresyjne. Poprawia również uczucie jędrności skóry. I w przeciwieństwie do innych metod, nie powoduje bólu ani blizn. Co więcej, można ją wykonać w domu.

Domowa krioterapia poprawia wygląd

Krioterapia to ekscytująca nowa terapia o szerokim zastosowaniu zarówno w zdrowiu, jak i urodzie. Jest to również jedna z najbardziej obiecujących krótkoterminowych metod leczenia wielu zaburzeń nastroju. Oprócz skrócenia czasu rekonwalescencji po urazach sportowych i ćwiczeniach, krioterapia pomaga również poprawić stan zdrowia skóry oraz zredukować zmarszczki i cellulit.

Naukowcy zauważyli, że krioterapia zwiększa przepływ krwi do twarzy, co pomaga nadać jej żywszy wygląd. Pomaga również zmniejszyć opuchliznę ust i może sprawić, że twarz wydaje się bardziej napięta i mniej obwisła. Dodatkowo, krioterapia ma potencjalne korzyści zdrowotne dla osób cierpiących na choroby skóry, takie jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry. Zimne środowisko może pomóc w zmniejszeniu produkcji sebum, choć potrzebne są dalsze badania.

Wykazano również, że krioterapia zmniejsza ból u osób cierpiących na schorzenia przewlekłe. Efekty terapii zależą od osoby, niektórzy pacjenci odczuwają krótkotrwałą ulgę, podczas gdy inni doświadczają długotrwałego efektu. Jedno z badań wykazało, że pacjenci z fibromialgią mieli lepszą jakość życia po poddaniu się krioterapii – sekcja ta została zaczerpnięta od specjalistów strony Piękno i Zdrowie – Piękno i zdrowie to portal internetowy to zbiór poradników na temat urody, mody i ekologii.

Domowa krioterapia zmniejsza stan zapalny

Istnieje wiele korzyści ze stosowania domowej krioterapii. Zmniejsza ona stan zapalny i poprawia regenerację mięśni. Może również pomóc w przewlekłym bólu związanym z zapaleniem stawów, fibromialgią i bolesnością mięśni. Jest to łatwe i szybkie rozwiązanie na bóle, które mogą nie reagować dobrze na okłady z lodu lub kąpiele lodowe. Ale zanim spróbujesz tego domowego zabiegu, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy.

Krioterapia polega na przykładaniu do chorego miejsca okładu z lodu przez 20 minut. Następnie usuwa się go na 90 minut, co pozwala tkance wrócić do normalnej temperatury ciała. Powtarzanie tej procedury przez dwa do trzech dni może pomóc zmniejszyć ilość obrzęku w dotkniętym obszarze. Kruszony lód jest lepszy niż lód w kostkach, ponieważ lepiej dopasowuje się do kontuzjowanego obszaru i może być zapakowany w cienką warstwę o grubości mniejszej niż cal. Jeśli nie możesz znaleźć dopasowanych okładów z lodu, możesz użyć mrożonych warzyw. Dla bezpieczeństwa zawsze należy zawinąć okład z lodu w ręcznik.

Krioterapia może być również stosowana jako naturalny środek przeciwbólowy, ponieważ zmniejsza spastyczność mięśni i sprzyja gojeniu. Poprzez zwiększenie przepływu krwi, krioterapia pomaga zmniejszyć ból i stan zapalny w organizmie. To również promuje produkcję kolagenu i poprawia regenerację mięśni. Może pomóc złagodzić przewlekły ból i poprawić sen.

Kriochirurgia usuwa zmiany skórne

Kriochirurgia to stosunkowo bezbolesny sposób usuwania zmian skórnych. Zabieg odbywa się poprzez zamrożenie zmienionego chorobowo miejsca do bardzo niskiej temperatury, co powoduje obumarcie zmienionego chorobowo miejsca. Nastąpi to w ciągu 12 do 14 dni, w zależności od temperatury zamrożonego obszaru. Kriochirurgia nie jest na ogół bolesna i wymaga minimalnej obserwacji. Opieka pooperacyjna obejmuje mycie leczonego obszaru dwa razy dziennie łagodnym mydłem i pokrycie go wazeliną, aby zapobiec zakażeniu. Wazelina jest również używana do zmiękczania martwych komórek skóry. Nie jest konieczne bandażowanie leczonego obszaru. W wielu przypadkach kriochirurgia jest najlepszą opcją leczenia w celu usunięcia zmian skórnych, a także jest najbardziej przystępna cenowo.

Pacjenci mogą poddać się zabiegowi kriochirurgii podczas wizyty w gabinecie lekarskim. Lekarz oczyści i osuszy leczony obszar przed podaniem środka kriogenicznego. Niska temperatura spowoduje uszkodzenie docelowych komórek skóry i wywoła zastój naczyniowy, okluzję i stan zapalny. W zależności od rodzaju zmiany, lekarz może zdecydować się na leczenie obszaru w segmentach. Podczas zabiegu, obszar może być zdrętwiały z miejscowym środkiem znieczulającym. Brodawki i rogowacenie aktyniczne to dwa powszechne przykłady organizmów powodujących zmiany.

CryoLab(r) Aesthetics to nieinwazyjny, bezbolesny sposób na usuwanie zmian, metek i plam

Jeśli masz dość zmagania się z problemami skórnymi, teraz możesz je usunąć podczas jednego zabiegu. Ten rewolucyjny zabieg wykorzystuje bardzo zimny gaz do rozbijania niechcianych zmian, metek i plam. Pacjenci doświadczą krótkiego, intensywnego uczucia zimna, które jednak szybko ustąpi. Zabieg może być stosowany do usuwania różnych problemów skórnych, w tym plam starczych, tagów skórnych i przebarwień.

Podczas tego zabiegu na obszar docelowy zostanie nałożone znieczulenie miejscowe, aby zminimalizować dyskomfort. Po zabiegu widoczna będzie ciemnobrązowa plama, a pielęgnacja po zabiegu jest niezbędna, aby zapobiec zakażeniu.

CryoLab Aesthetics wykorzystuje alternatywę na bazie ciekłego azotu (N20) do zamrażania komórek docelowych. Proces ten jest szybki i skuteczny, a zabieg nie uszkadza otaczającej zdrowej tkanki. Aplikator Freezpen jest precyzyjnie zaprojektowany, aby zapewnić maksymalną dokładność leczenia.

Krioterapia przyspiesza regenerację mięśni

Krioterapia, czyli zanurzenie w zimnej wodzie, według badań poprawia regenerację mięśni. Chociaż nie udowodniono, że znacząco zmniejsza ból mięśni, istnieją pewne dowody na to, że może pomóc w szybszym gojeniu się. Według Cochrane Review, nie ma jednak wystarczających dowodów, aby zalecać jej stosowanie.

Krioterapia zmniejsza również bolesność mięśni poprzez hamowanie receptorów nerwów bólowych. Spowalnia to sygnały bólowe w mięśniach, co zmniejsza ilość substancji chemicznych produkowanych przez organizm. Ponadto, pomaga zmniejszyć wymagania termiczne dla mięśni, co oznacza, że mniej energii jest zużywane na regulację temperatury mięśni. To zwalnia więcej energii na skupienie i trening, a Ty będziesz mógł szybciej wrócić do zdrowia.

Krioterapia to skuteczny sposób na zmniejszenie bólu po intensywnym treningu. W porównaniu z kąpielami lodowymi jest znacznie bardziej komfortowa i efektywna czasowo. Wielu profesjonalnych sportowców stosuje krioterapię, aby poprawić regenerację i zwiększyć wydajność. Wielu innych entuzjastów sportu również może czerpać z niej korzyści.

Krioterapia zmniejsza stan zapalny

Krioterapia jest nieinwazyjną metodą terapeutyczną w leczeniu stanów zapalnych. Zmniejsza ona stan zapalny poprzez zmniejszenie przepływu krwi tętniczej w dotkniętym obszarze. Zabieg ten obniża również poziom markerów zapalnych we krwi. Krioterapia jest również skuteczna w leczeniu bólu. Ponadto zmniejsza obrzęk poprzez zmniejszenie przepływu krwi w tkankach miękkich i jej stężenia w dotkniętym obszarze.

W klinice, krioterapia jest stosowana w leczeniu urazów mięśniowo-szkieletowych i innych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych. Zmniejsza ból, obrzęk i zasinienie, jednocześnie zwiększając zakres ruchu i wspierając własne mechanizmy lecznicze organizmu. Ponadto przyspiesza proces gojenia poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i zwiększenie poziomu noradrenaliny, substancji regulującej współczulny układ nerwowy.

Krioterapia najczęściej podawana jest w postaci okładu z lodu. Do stosowania w okładach z lodu preferowany jest lód kruszony, ponieważ dobrze dopasowuje się do kontuzjowanego obszaru. Kruszony lód jest również mniej ciężki niż lód w kostkach, więc pomaga zmniejszyć nacisk na kontuzjowane miejsce. Niektóre firmy oferują okłady z lodu robione na zamówienie, ale jeśli wolisz zrobić własne, wystarczy każda plastikowa torebka.

Krioterapia zwiększa tempo metabolizmu

Krioterapia zwiększa tempo metabolizmu w organizmie z kilku powodów. Procedura ta zwiększa metabolizm poprzez wyzwalanie uwalniania endorfin i hormonów zwanych adrenaliną i noradrenaliną. Hormony te pomagają zmniejszyć stan zapalny, niepokój i depresję. Wiele osób zauważyło, że krioterapia zmniejsza ich niepokój już po pierwszej sesji. Chociaż wyniki nie są natychmiastowe, ludzie mogą zauważyć korzyści z krioterapii już po trzech tygodniach od leczenia.

Krioterapia nie jest odpowiednia dla kobiet w ciąży, osób poniżej 18 roku życia oraz osób z ciężkim nadciśnieniem (ciśnienie krwi 180/100). Dodatkowo osoby z chorobami układu moczowego lub układu krążenia nie powinny poddawać się krioterapii. Ważne jest, aby przed poddaniem się zabiegowi omówić z lekarzem wszystkie środki ostrożności i korzyści.

Krioterapia jest popularna wśród celebrytów i zawodowych sportowców, ponieważ zmniejsza obrzęki, zwiększa krążenie krwi i poprawia wygląd skóry. Wykazano również, że zmniejsza ból związany z reumatoidalnym zapaleniem stawów i uciążliwymi ćwiczeniami. Ponadto wypłukuje organizm z kwasu mlekowego, zmniejszając stan zapalny i stymulując produkcję kolagenu.

Koszt

Krioterapia estetyczna może być skutecznym sposobem na zmniejszenie wyglądu zmian skórnych. Zabieg ten zamraża skórę w celu usunięcia brodawek i innych łagodnych zmian. Proces może trwać od dwóch do czterech sesji, w zależności od doświadczenia dostawcy. Zazwyczaj jedna sesja kosztuje 40-70 dolarów.

Cena zabiegów krioterapii estetycznej jest różna. Niektórzy dostawcy pobierają opłatę do 500 dolarów za pojedynczą sesję. Inni zalecają oferowanie pakietów czterech, ośmiu lub 12 sesji, aby uczynić zabieg bardziej przystępnym cenowo. Na przykład CoolRestore Elegance, który posiada niedrogi system oferujący do ośmiu sesji krioterapii za mniej niż 250 dolarów każda, oferuje pakiet trzech sesji w cenie czterech.

Krioterapia estetyczna jest stosunkowo bezpieczną procedurą dla zdrowych osób dorosłych. Pacjenci powinni skonsultować się ze swoim lekarzem przed zabiegiem, aby potwierdzić bezpieczeństwo procedury. Chociaż krioterapia ma minimalne ryzyko szkód biochemicznych, nie jest zalecana dla pacjentów z istniejącymi schorzeniami. Pacjenci poddają się temu zabiegowi w medycznym spa lub centrum odnowy biologicznej. Pracownik medyczny ocenia ich historię choroby i nadzoruje całą procedurę. Po zabiegu mogą oni powrócić do swojej normalnej pigmentacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *