Gdzie najbardziej boli laserowe usuwanie włosów?

Gdzie najbardziej boli laserowe usuwanie włosów?

Zwykle występuje szczypanie lub uczucie ciepła związane z depilacją laserową. Dzieje się tak dlatego, że impuls światła jest gorący i technik dostosuje intensywność światła, aby zapewnić komfort. Uczucie to może przypominać szczypanie kawałków komara lub pstryknięcie gumki.

Nogi

Chociaż nie ma wątpliwości, że depilacja laserowa boli, części ciała, które odczuwają największy ból to nogi. Zabieg może zaboleć każdą część ciała, choć najczęściej są to nogi. Zabieg można również wykonać na rękach, pod pachami, na plecach i na linii bikini.

Laserowe usuwanie włosów na nogach jest jednym z najczęstszych obszarów poddawanych zabiegowi. Ponieważ nogi mają grubszą skórę, obszar ten jest często mniej bolesny niż inne miejsca. Jednak wewnętrzna część ud może być dość bolesna. Podczas cyklu menstruacyjnego dyskomfort może być jeszcze większy.

Chociaż depilacja laserowa najbardziej boli na nogach, plecach i ramionach, istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, aby zminimalizować ból. Na przykład, należy unikać stosowania balsamów lub kremów na obszar przed zabiegiem. Pomocne może być również przyjmowanie leków antyhistaminowych przed zabiegami laserowymi.

Górna warga

Pacjenci, którzy odczuwają dyskomfort związany z bólem podczas depilacji laserowej górnej wargi, mogą spróbować użyć drewnianego patyczka do szpatułki. Może to pomóc w rozciągnięciu skóry i zmniejszyć ból. Drewniana szpatułka może być również bardziej opłacalną opcją niż stosowanie miejscowego kremu znieczulającego.

W zależności od obszaru ciała, depilacja laserowa może wymagać kilku zabiegów w celu usunięcia niechcianych włosów. Odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami może wynosić od czterech do ośmiu tygodni. Ilość czasu pomiędzy zabiegami będzie również zależała od tempa wzrostu włosów na danym obszarze. Z tego powodu ważne jest, aby zabiegi były konsekwentne.

Najczęstszym miejscem depilacji laserowej jest górna warga. Obszar ten jest uważany za jedną z najdelikatniejszych części ciała i może być bezpiecznie leczony. W przeciwieństwie do woskowania i golenia, depilacja laserowa oferuje trwałe rezultaty. Ponadto zabiegi laserowe są bezpieczniejsze dla wrażliwych obszarów niż inne zabiegi, takie jak golenie i wybielanie.

W zależności od obszaru twarzy, zabieg może powodować różne ilości dyskomfortu. Ból odczuwany na górnej wardze jest najbardziej intensywny. Ból jest podobny do pęknięcia gumki. Dolne partie twarzy, takie jak policzki i czoło, odczuwają mniejszy ból.

Pachy

Nie ma wątpliwości, że depilacja laserowa może powodować pewien ból. Jednak procedura ta jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy są zaniepokojeni przez myśl o goleniu, jak również tych, którzy wolą uniknąć kłopotów z woskiem lub golenia ich pach. Najnowsze urządzenia laserowe mogą znacznie zwiększyć wydajność , jak również komfort pacjenta , a większość klientów są w stanie tolerować procedurę . Niektórzy ludzie czują energię lasera wchłaniającego się w ich skórę jak gumka trzaskająca o skórę.

Laserowe usuwanie włosów pod pachami wymaga zazwyczaj sześciu do ośmiu sesji, z przerwą sześciu tygodni pomiędzy każdym zabiegiem. Ma to na celu umożliwienie laserowi odpowiednie ukierunkowanie mieszków włosowych. Każda sesja trwa zazwyczaj od pięciu do dziesięciu minut. Wyniki tego procesu mogą trwać do ośmiu miesięcy. Po każdej sesji należy odczekać co najmniej dwa tygodnie przed wystawieniem pach na działanie słońca.

Ból spowodowany depilacją laserową pach jest na ogół przejściowy i jest znacznie mniejszy niż ból związany z goleniem. Jednak niektórzy pacjenci odczuwają pewien ból, który jest zazwyczaj łagodny i może być zmniejszony poprzez zastosowanie kremu znieczulającego przed zabiegiem. Twój dermatolog może również przepisać zimne okłady, aby złagodzić dotknięty obszar.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *