Czym jest brazylijskie usuwanie włosów?

Krioterapia miejscowa - czy jest bezpieczna?

Jeśli zastanawiasz się czym jest depilacja brazylijska, to dobrze trafiłaś. Będziemy mówić o brazylijskiej depilacji laserowej i brazylijskiej depilacji woskiem. Obie metody są skuteczne w usuwaniu włosów na ciele, ale brazylijska depilacja laserowa jest bardziej trwałym rozwiązaniem. Ale która z nich jest odpowiednia dla Ciebie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o każdej z metod i o tym, jakie korzyści mogą Ci przynieść. Ten artykuł dostarczy Ci informacji, których potrzebujesz, aby zdecydować, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Brazylijska depilacja laserowa

Brazylijska depilacja laserowa jest bezpiecznym, wygodnym i opłacalnym sposobem usuwania niechcianych włosów na ciele. Zabieg może być również skuteczny w zapobieganiu wrastania włosków. Metoda ta zyskuje na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Jest mniej bolesna niż tradycyjna depilacja woskiem i golenie, a także występuje mniej skutków ubocznych.

Zanim depilacja laserowa brazylijska będzie skuteczna, ważne jest przygotowanie tego obszaru. Golenie obszaru na 24 godziny przed wizytą pomoże zapewnić, że mieszki włosowe są w dobrym stanie, aby laser mógł działać. Specjalista medyczny użyje lasera tylko na obszarach, które zostały ogolone.

Brazylijska depilacja laserowa różni się od depilacji laserowej bikini, która jest skuteczna tylko w przypadku włosów na linii bikini. Można ją również stosować w miejscach intymnych, takich jak tylna część linii stringów. Depilacja laserowa brazylijska jest przeznaczona do celowania w mieszki włosowe bez spalania skóry. Jest ona szczególnie skuteczna w przypadku ciemnych, grubych włosów. Aby osiągnąć maksymalne rezultaty, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów.

Brazylijska depilacja laserowa wymaga czterech do sześciu sesji. Liczba sesji zależy od rodzaju skóry i grubości włosów. Sesje odbywają się w odstępie sześciu tygodni. Ponieważ włoski odrastają i powracają z czasem, zabiegi brazylijskiej depilacji laserowej muszą być wykonywane kilka razy. Aby uzyskać trwałe usunięcie włosów, należy wykonać kilka sesji w odstępie co najmniej 6 tygodni.

Chociaż brazylijska depilacja laserowa może nie działać na każdym obszarze, jest to doskonały wybór dla osób, które szukają długotrwałej redukcji włosów. Każda sesja dotyczy 20% włosów na ciele, a łącznie osiem zabiegów spowoduje redukcję włosów o 50% lub więcej. Jednak Twój sukces z brazylijskiej depilacji laserowej zależy od Twojej konsekwencji. Należy odwiedzać klinikę co najmniej cztery razy w roku, a przerwy między sesjami nie powinny być dłuższe niż sześć tygodni.

Procedura może powodować tymczasowe zaczerwienienie i podrażnienie. Można jednak zminimalizować skutki uboczne depilacji laserowej, nawilżając obszar po zabiegu. Laser jest bardzo skuteczny w usuwaniu włosów, a większość pacjentów jest zadowolona z wyników. Mogą wystąpić pewne łagodne efekty uboczne, ale zwykle ustępują one w ciągu kilku dni.

Każda sesja trwa od pięciu do dziesięciu minut, w zależności od grubości włosów. W zależności od grubości włosów, możesz potrzebować jednej lub dwóch sesji miesięcznie. Pierwsza sesja przyniesie zauważalne rezultaty, ale pozbycie się wszystkich włosów może wymagać kilku sesji. Pełny cykl zabiegów trwa około ośmiu do dziesięciu sesji.

Wosk brazylijski

Decydując się na wosk brazylijski, należy być świadomym potencjalnego ryzyka związanego z tą procedurą. Może to być wysypka, swędzenie, a nawet pryszcze wokół mieszków włosowych. Oprócz tych zagrożeń, woskowanie może być bolesne. Aby złagodzić ból, przed zabiegiem należy zażyć ibuprofen.

Po wosku brazylijskim należy upewnić się, że dokładnie umyłaś skórę. Należy również upewnić się, że obszar ten jest suchy i wolny od olejków lub balsamów. Unikaj stosowania wkładek z alkoholem i perfum po zabiegu, ponieważ mogą one podrażnić skórę. Ponadto, nie jest dobrym pomysłem, aby uzyskać brazylijski podczas okresu lub po spożyciu alkoholu. Te czynności mogą zatkać otwarte mieszki włosowe.

Zabieg depilacji woskiem będzie trwał około trzech do czterech tygodni. W razie potrzeby możesz powtarzać go co trzy do pięciu tygodni. Aby zmaksymalizować rezultaty, należy odczekać co najmniej 3 tygodnie między sesjami. Aby uzyskać optymalne rezultaty, włosy powinny mieć długość co najmniej 1/4 cala. Możesz również sprawić, że będzie ona trwała dłużej, trzymając się miesięcznego harmonogramu depilacji woskiem. Jeśli planujesz depilację brazylijską, pamiętaj o regularnych wizytach u technika, aby upewnić się, że włosy nie odrastają tak szybko, jak po ostatnim zabiegu.

Technika wosku brazylijskiego została spopularyzowana przez wiele programów telewizyjnych. Jednym z popularnych programów był Sex in the City, w którym Carrie Bradshaw poddała się depilacji brazylijskiej. Inny popularny wosk to Full Brazilian, który obejmuje depilację całego ciała, od przodu do tyłu. Osoby wykonujące depilację brazylijską zazwyczaj odwiedzają tego samego technika co cztery tygodnie, co pozwala im nawiązać relację z klientami.

Po wykonaniu wosku brazylijskiego należy zachować suchość i unikać sytuacji, które mogą powodować tarcie skóry. Może to spowodować dalsze uszkodzenia skóry. Upewnij się również, że nosisz przewiewną bieliznę i unikaj długich kąpieli lub prysznica po depilacji. Po zakończeniu depilacji woskiem możesz oczekiwać, że nie będziesz mieć włosów przez sześć miesięcy lub dłużej.

Przed wyborem salonu kosmetycznego należy przeprowadzić badania i dowiedzieć się więcej o procesie. Upewnij się, że kosmetyczka jest odpowiednio przeszkolona i posiada licencję. Proces może trwać od 30 minut do godziny, w zależności od salonu. Powinnaś być przygotowana na ból, ale ten dyskomfort zniknie w ciągu godziny lub dwóch.

Brazylijski wosk może kosztować od 50 do 100 USD. Cena różni się w zależności od salonu i możesz spodziewać się, że zapłacisz trochę więcej w ekskluzywnych salonach. Jeśli masz okres, powinnaś przełożyć wizytę lub założyć tampon lub kubeczek wielokrotnego użytku. Większość profesjonalistów nie depiluje, jeśli używasz tamponu lub kubeczka wielokrotnego użytku.

Brazylijska depilacja woskiem

Aby sesja depilacji woskiem była udana, musisz zastosować się do kilku wskazówek, które sprawią, że zabieg przebiegnie tak gładko, jak to możliwe. Przede wszystkim należy unikać golenia tego obszaru przed wizytą. Włosy o długości mniejszej niż ćwierć cala będą bowiem zbyt krótkie dla wosku. Kolejnym ważnym krokiem jest upewnienie się, że Twoja skóra jest czysta. Weź prysznic i załóż luźne ubrania, aby wosk nie ciągnął się po skórze. Unikaj stosowania balsamów i środków złuszczających, ponieważ mogą one zakłócić chwyt wosku.

Przed zabiegiem należy wziąć ibuprofen lub wino, aby zmniejszyć ból. Niektórzy profesjonaliści zalecają, aby przed próbą woskowania poczekać, aż włosy urosną na około ćwierć cala. Jednak wiele kobiet uważa zabieg za bolesny, zwłaszcza w okolicach miesiączki. Aby zminimalizować ryzyko bólu, przed zabiegiem zastanów się, ile włosów chcesz usunąć i jaka jest Twoja tolerancja na ból.

Chociaż depilacja brazylijska może pomóc w usunięciu niechcianych włosów, należy jej unikać, jeśli masz jakiekolwiek schorzenia skóry, które sprawią, że zabieg będzie bardziej bolesny. Kobiety w ciąży również powinny unikać depilacji brazylijskiej. Zabieg może prowadzić do infekcji u tych kobiet i nie jest zalecany dla osób z osłabionym układem odpornościowym.

Brazylijska depilacja woskiem jest często bolesna i może pozostawić skórę zaczerwienioną i podrażnioną. Chociaż może nie jest to najbardziej relaksujący zabieg w salonie, jest to najszybsza droga do gładkiej skóry. Jeśli masz skłonność do wrastających włosków, pomóc może ciepły kompres. Jeśli jednak wrastające włoski są wypełnione ropą, należy udać się do lekarza w celu dalszego leczenia.

Brazylijska depilacja woskiem to popularna metoda usuwania włosów, często stosowana do usuwania włosów łonowych. W zależności od preferencji klienta, zabieg może pozostawić na górnej części obszaru łonowego inny kształt. Specjalista od wosku brazylijskiego może poprosić klienta o pochylenie się w niewygodnej pozycji, rozchylenie nóg, a nawet wyrwanie uporczywych włosków.

Efekty depilacji brazylijskiej utrzymują się zazwyczaj przez około trzy do czterech tygodni. Będzie to jednak zależeć od cyklu wzrostu włosków. Ogólnie rzecz biorąc, rezultaty będą mniej bolesne przy kolejnych zabiegach niż po pierwszym. Zabieg depilacji woskiem należy wykonywać co najmniej raz w miesiącu, aby uniknąć dyskomfortu związanego z ponownym odrastaniem włosków.

Technika depilacji brazylijskiej polega na nałożeniu na skórę gorącego wosku. Jest ona mniej bolesna niż depilacja woskiem, więc stanowi świetną opcję dla osób o wrażliwej skórze lub delikatnych włosach. Jest również mniej bolesna niż depilacja bikini i może być wykonywana w dowolnym miejscu na ciele. Technika ta jest bardziej skuteczna, jeśli włoski mają długość jednej czwartej cala lub mniej.

Brazylijski wosk kosztuje około 75 dolarów, co obejmuje cenę wosku. Być może trzeba będzie również zapłacić za pęsetę lub puder, jeśli pojawią się zabłąkane włoski, które dostaną się przez wosk. Jednak sam zabieg nie jest bolesny, a po jego wykonaniu nie odczuwa się długotrwałego bólu. Dzięki temu depilacja brazylijska jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod usuwania włosów w USA.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *