Jak wykonać depilację kremem

Jak wykonać depilację kremem

W tym artykule pokażemy Ci jak wykonać depilację kremem. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że używasz kremu do depilacji z odpowiednią datą ważności. Następnie nałóż krem i użyj przyrządu. Możesz również sprawdzić datę przydatności kremu, aby upewnić się, że jest on nadal skuteczny.

Nakładanie kremu depilującego

Nałożenie kremu depilującego przed depilacją to ważny krok. Ochroni on włoski przed podrażnieniem, a także powinien ukoić wrażliwą skórę. Najlepiej stosować krem nawilżający niekomedogenny. Jeśli nie możesz znaleźć takiego, który jest, spróbuj zamiast niego generycznego hydrokortyzonu lub Aquaphoru. Produkty z wazeliny są również doskonałym wyborem do łagodzenia skóry.

Kremy do depilacji są zazwyczaj dostępne w postaci kremu, ale można je również znaleźć w postaci lotionów i żeli. Ich działanie polega na rozerwaniu wiązań chemicznych, które utrzymują włosy razem. Wiązania te składają się z białek zwanych keratynami. W rezultacie, włosy zaczynają słabnąć i wypadać. Jeśli używasz kremu do depilacji do usuwania płatów włosów, upewnij się, że wykonasz test płatów na 24 godziny przed użyciem go na większych obszarach.

Wybierając krem do depilacji, weź pod uwagę swój typ skóry i wrażliwość na substancje chemiczne. Jeśli jesteś uczulona na składniki kremów do depilacji, najlepiej skonsultuj się z lekarzem przed ich użyciem. Niektóre kremy są przeznaczone specjalnie dla skóry wrażliwej i zawierają aloes oraz środek nawilżający. Inne zawierają silniejsze preparaty, które są bardziej skuteczne w przypadku grubych włosów, ale mogą bardziej podrażniać skórę.

Aktywnym składnikiem kremu depilującego jest tioglikolan wapnia. Ten związek chemiczny jest znany z tego, że zwiększa transepidermalne dostarczanie leków. Zwykły krem depilacyjny zawiera 5%-6% tioglikolanu wapnia. Kremy te są ogólnie bezpieczne dla skóry, jeśli są prawidłowo stosowane. Jednak wielu konsumentów zastanawia się, czy po depilacji włosy odrosną grubsze czy cieńsze.

Większość kremów do depilacji jest bezpieczna w użyciu, ale jest kilka składników, które mogą powodować podrażnienia skóry. Wazelina, na przykład, składa się z naturalnych olejów mineralnych i wosków i może łagodzić skaleczenie i przyspieszać proces gojenia. Niemniej jednak, jeśli Twoja skóra jest wrażliwa lub jeśli masz wysypkę lub swędzącą skórę, nie używaj kremu depilacyjnego. Zamiast tego należy rozważyć alternatywną metodę usuwania włosów.

Stosowanie kremu do depilacji jest często niechlujne i wymaga czasu. Może również powodować powstawanie płatów pozbawionej włosów skóry, ponieważ krem często nakładany jest nierównomiernie. Ponadto kremy do depilacji często zawierają ostre substancje chemiczne, które u niektórych osób mogą powodować reakcje alergiczne. Zawierają one również zasady, które rozpuszczają włosy. Rezultat zastosowania kremu depilacyjnego jest często tymczasowy i nie utrzyma się przez długi czas.

Używanie przyrządu

Depilacja polega na wyrywaniu włosów od nasady i jest dość bolesna. Jest to jeden z powodów, dla których wiele kobiet unika depilacji. Jednak sprawdza się ona dobrze na większych obszarach i daje długotrwałe rezultaty. Użycie narzędzia do depilacji wymaga wyższego progu bólu. Aby uniknąć bolesnych doświadczeń, zaleca się rozpoczęcie od obszaru łydek, ponieważ jest on mniej wrażliwy. Epilatory

są dostępne w różnych cenach i mogą być używane na wszystkich częściach ciała. Do skóry wrażliwej najlepiej używać urządzenia z małą pęsetą i obrotową głowicą. Mogą one również występować z dodatkowymi głowicami, takimi jak trymer, maszynka do golenia czy głowica z rolką masującą.

Używanie kremu

Używanie kremu do depilacji może pomóc Ci się zrelaksować i zminimalizować dyskomfort podczas i po zabiegu. Zawiera on składniki, które zmiękczają włosy i sprawiają, że depilator jest bardziej komfortowy. Przed zabiegiem należy nałożyć krem na czystą, suchą skórę, a przed depilacją pozostawić go do całkowitego wyschnięcia. Choć depilator tego nie wymaga, pomoże Ci to osiągnąć najlepsze rezultaty.

Krem, który wybierzesz do depilacji, powinien mieć w składzie substancję znieczulającą, np. lidokainę. Nie powinien też zawierać substancji pobudzających, aby zmniejszyć poziom bólu. Krem powinien być również gęsty i kremowy, aby mógł pozostać na skórze przez dłuższy czas.

Istnieje kilka dostępnych opcji kremów znieczulających do depilacji. Benzokaina jest najlepszym wyborem dla większych obszarów, natomiast alkohol benzylowy jest najlepszym rozwiązaniem dla mniejszych obszarów. Lidokaina jest podobna do benzokainy, ale jest mniej drażniąca dla skóry. Lidokaina jest najlepszym wyborem dla osób o wrażliwej skórze, ale trzeba będzie zastosować większe jej stężenie. Mentol jest również dobrym wyborem dla kremu miejscowego do depilacji, ponieważ zapewnia uczucie chłodzenia i pomaga zwiększyć krążenie krwi do obszaru depilacji. Witamina E jest również bardzo delikatna i stanowi doskonały wybór dla skóry wrażliwej.

Pomimo swojej popularności, depilacja może być dla niektórych osób bolesną procedurą. Stosowanie kremu przed i po zabiegu zmniejszy dyskomfort i sprawi, że proces będzie dla Ciebie bardziej komfortowy. Jest to szczególnie pomocne, jeśli masz wrażliwą skórę i nie tolerujesz bólu. Niektóre depilatory zawierają środki znieczulające, inne nie zawierają ich wcale.

Po zabiegu depilacji ważne jest, aby zastosować krem, który chroni skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez bakterie. Pomoże to uniknąć podrażnień, infekcji i wrastających włosków. Dobrze jest również umyć depilowane miejsce czystym ręcznikiem przed nałożeniem kremów, aby uniknąć infekcji i stanów zapalnych.

Dobry krem nawilżający po depilacji sprawi, że skóra po zabiegu będzie elastyczna i gładka. Najlepiej stosować krem o właściwościach niekomedogennych, bez alkoholu i bez zapachu. Żel aloesowy to kolejna dobra opcja, która może zmniejszyć stan zapalny i zaczerwienienie. Sprawi również, że włoski będą łatwiejsze do usunięcia.

Sprawdzanie daty przydatności

Możesz sprawdzić datę przydatności produktów do depilacji, patrząc na opakowanie. Większość produktów ma tę datę z tyłu, a symbol wygląda jak otwarta wanna z liczbą lub literą „M” pośrodku. Liczba ta oznacza liczbę miesięcy, przez które produkt powinien być używany, zanim osiągnie koniec okresu trwałości. Data ta różni się w zależności od rodzaju produktu, ponieważ preparaty na bazie wody mają tendencję do wygasania wcześniej niż proszki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *