Laserowe usuwanie włosów w biurze lub w domu

Laserowe usuwanie włosów w biurze lub w domu

Laserowe usuwanie włosów działa poprzez ukierunkowanie na pigment w mieszkach włosowych, więc nie jest skuteczne w przypadku wyrywania włosów lub woskowania. Aby depilacja laserowa była skuteczna, pacjenci muszą golić się przed każdym zabiegiem. Golenie zapobiega pochłanianiu przez włoski energii świetlnej z lasera.

Koszt depilacji laserowej

Koszt depilacji laserowej w gabinecie lub w domu różni się w zależności od wielkości i obszaru ciała, który chcemy poddać zabiegowi. Średnia cena waha się od 199 do 599 dolarów za zabieg, ale jeśli trzeba leczyć większy obszar, koszt pójdzie w górę. Procedura jest tańsza niż depilacja woskiem i może zaoszczędzić setki dolarów.

Większość dostawców usług depilacji laserowej oferuje opcje finansowania dla pacjentów, albo z ich biura lub niezależnego pożyczkodawcy. Proces jest zazwyczaj natychmiastowy, co oznacza, że nie musisz czekać do dnia wypłaty, aby otrzymać fundusze. Ponadto większość usługodawców oferuje finansowanie w gabinecie i może pomóc w zorganizowaniu usługi, która najlepiej pasuje do Twojej sytuacji finansowej.

Koszt depilacji laserowej zależy od tego, ile sesji będziesz potrzebować. W zależności od odcienia skóry i koloru włosów, może być potrzebnych od czterech do sześciu sesji. Jedna sesja powinna trwać około 60 minut. Jeśli potrzebujesz tylko jednej lub dwóch sesji, koszt będzie znacznie niższy.

Oprócz ceny istnieją inne czynniki, które wpływają na koszt depilacji laserowej. Im bardziej doświadczony jest usługodawca, tym więcej będzie kosztował. Ponadto, im większy obszar do leczenia, tym więcej będzie kosztować. Najdroższe obszary do leczenia to ręce i nogi.

Laserowe usuwanie włosów jest drogie, dlatego warto poprosić lekarza o wycenę każdego zabiegu. Lekarz doradzi również, ile sesji potrzebujesz, aby trwale usunąć włosy. Ta liczba sesji może się różnić w zależności od reakcji włosów na leczenie. Możesz również zapytać o zniżki za kilka sesji lub za kilka obszarów ciała.

Jeśli chcesz mieć wykonane laserowe usuwanie włosów, ważne jest, aby wybrać medycznie certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo, pamiętaj, aby wcześniej poprosić o konsultację. Podczas zabiegu będziesz musiała nosić okulary ochronne. Chociaż dostępne są urządzenia laserowe do użytku domowego, zaleca się, abyś wybrała depilację laserową w gabinecie.

Skuteczność

To, czy zdecydujesz się na użycie domowego urządzenia do depilacji laserowej, będzie ostatecznie zależało od Twojej skóry i osobistych preferencji. Chociaż urządzenia domowe mogą zmniejszyć wzrost włosów, często nie są wystarczająco silne, aby całkowicie wyeliminować niechciane włosy. W związku z tym konieczne może być przeprowadzenie kilku sesji.

Po pierwsze, przed poddaniem się zabiegowi skonsultuj się z lekarzem. Pomoże to lekarzowi określić, czy jesteś odpowiednim kandydatem do depilacji laserowej. Lekarz oceni również historię Twojego zdrowia i upewni się, że procedura jest bezpieczna dla Twojej skóry. Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, może zostać zastosowany środek znieczulający.

Najpopularniejsze domowe urządzenia do depilacji laserowej wykorzystują do usuwania włosów prawdziwy laser (diodowy) lub intensywne światło pulsacyjne (IPL). Chociaż oba te urządzenia są skuteczne w usuwaniu niechcianych włosów, ich skuteczność jest niższa niż urządzeń profesjonalnych. Ponadto, wykorzystują one znacznie mniejszy obszar niż lasery stosowane w gabinetach dermatologicznych, więc wyniki są mniej spójne i mniej trwałe.

Depilacja laserowa jest procedurą bezpieczną. Zazwyczaj podczas zabiegu będziesz odczuwać pewien ból, ale będzie on bardzo łagodny i nie będzie przeszkadzał w leczeniu. Jednak nadmierny ból może świadczyć o niekorzystnym urazie termicznym. Oprócz bólu, rumień jest również częstym efektem ubocznym depilacji laserowej. Jeśli zauważysz utrzymujący się rumień, być może doszło do przegrzania skóry lub spowodowania urazu naczyniowego.

Depilacja laserowa może pomóc Ci osiągnąć gładkie i pozbawione włosów ciało. Działa ona poprzez uszkodzenie mieszka włosowego, dzięki czemu znacznie zmniejsza wzrost włosów. Jednak niektórzy pacjenci potrzebują więcej niż jednego zabiegu, aby w pełni wyeliminować niechciane włosy. Dodatkowo, profesjonalna sesja usuwania włosów może kosztować kilkaset dolarów. Alternatywnie, można kupić małe urządzenie do depilacji laserowej w biurze lub w domu. Upewnij się tylko, że sprawdzisz u dermatologa, czy jest ono odpowiednie dla Twojego typu skóry i koloru włosów.

Chociaż depilacja laserowa działa najlepiej u osób o jasnej lub średniej karnacji skóry, nie jest zalecana dla osób o ciemnej skórze lub rudych włosach. Może również pozostawić blizny i oparzenia, jeśli nie zostanie wykonana prawidłowo. Aby zmniejszyć ryzyko powstawania blizn, należy udać się do profesjonalnej placówki medycznej lub medical spa. Ośrodki te są zwykle prowadzone przez lekarzy z certyfikatem. Lekarze z certyfikatem przechodzą dodatkowe szkolenie, aby móc wykonywać depilację laserową.

Odstępy między zabiegami

Laserowe usuwanie włosów wymaga wielu sesji, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Każdy zabieg trwa około 30 minut. W idealnej sytuacji klient poddaje się trzem do pięciu zabiegom, w odstępie czterech do sześciu tygodni. Takie odstępy między zabiegami umożliwiają laserowi namierzenie włosków w aktywnym stadium.

Pierwsza wizyta w klinice obejmuje zazwyczaj wstępną konsultację. Celem tej wizyty jest ocena przydatności do depilacji laserowej. Wykwalifikowany i licencjonowany dermatolog sprawdzi wrażliwość Twojej skóry i omówi, czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla Twojego typu skóry. W razie potrzeby zostanie zastosowany środek znieczulający, aby zminimalizować ból.

Laserowe usuwanie włosów może znacznie zmniejszyć wzrost włosów w czasie. Zabieg laserowy działa poprzez nakierowanie na mieszek włosowy i zabicie go. Mieszek włosowy może zostać zniszczony podczas jednego zabiegu, ale w przyszłości może powstać nowy. Oznacza to, że aby osiągnąć optymalne wyniki, konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji. W razie potrzeby pacjent może powrócić na zabiegi uzupełniające.

W zależności od wielkości leczonego obszaru, zabieg może trwać kilka minut lub godzinę. Pacjentom zaleca się stosowanie kremu z filtrem o szerokim spektrum działania przez kilka dni po zabiegu. Dodatkowo, powinni unikać stosowania wszelkich miejscowych balsamów lub środków nawilżających, które mogą powodować fotowrażliwość skóry. Powinni również unikać ekspozycji na bezpośrednie światło słoneczne i urządzenia do opalania w pomieszczeniach przez dwa tygodnie po zabiegu. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewne zaczerwienienie lub podrażnienie obszaru po zabiegu. W takich przypadkach chłodny kompres może zmniejszyć dyskomfort.

Istnieją pewne środki ostrożności, których pacjent musi przestrzegać przed poddaniem się zabiegowi laserowemu. Przed zabiegiem laserowym należy unikać leków przeciwzapalnych, takich jak aspiryna. Innym środkiem ostrożności jest golenie obszaru przed zabiegiem. Zapewnia to, że włosy nie zostaną spalone podczas zabiegu.

Chociaż laserowe usuwanie włosów nie jest idealne dla każdego, jest to skuteczna procedura dla osób o jasnej skórze i ciemnych włosach. Ostatnie postępy w technologii sprawiły, że depilacja laserowa stała się realistyczną opcją dla wielu osób. Jednak proces ten nie działa na wszystkie włosy w tym samym czasie, a jeden zabieg nie będzie całkowicie leczyć obszar. Przeciętna osoba będzie potrzebowała od sześciu do ośmiu zabiegów, aby zobaczyć wyniki.

Bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy poddajesz się depilacji laserowej w gabinecie czy w domu, ważne jest, abyś poznał zasady bezpieczeństwa. Laserowe usuwanie włosów jest potencjalnie niebezpieczną procedurą, a nieumyślne narażenie na promieniowanie laserowe o dużej mocy może prowadzić do oparzeń i trwałego uszkodzenia oczu. Kliniki depilacji laserowej powinny być świadome ryzyka i podjąć kroki w celu ochrony swoich klientów. Broszura opracowana specjalnie dla klinik depilacji laserowej dostarcza istotnych informacji na temat środków bezpieczeństwa.

Przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej należy zawsze upewnić się, że klinika ma dobrą reputację. Należy zbadać pochodzenie i doświadczenie kliniki, a także sprawdzić jej referencje i akredytację. Przed uzyskaniem depilacji laserowej, ważne jest, aby klinika wykonała test na małym obszarze skóry, aby upewnić się, że procedura jest bezpieczna. Jeśli coś pójdzie nie tak, należy skonsultować się z prawnikiem zajmującym się błędami medycznymi.

Po depilacji laserowej ważne jest, aby unikać ekspozycji na słońce. Chociaż sam proces trwa tylko kilka minut, dotknięte miejsce może być czerwone i opuchnięte przez kilka godzin. Aby zmniejszyć dyskomfort, można zastosować lód. Jeśli skóra źle reaguje na laser, można również zastosować kremy sterydowe. Należy również unikać słońca i solarium przez co najmniej sześć tygodni po zabiegu. Dodatkowo, należy codziennie nakładać na skórę krem z filtrem o szerokim spektrum działania, aby chronić ją przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Chociaż depilacja laserowa nie usuwa włosów na stałe, znacznie zmniejsza ilość włosów, które odrastają. W rzeczywistości, niektórzy pacjenci nie widzą żadnych nowych włosów przez miesiące lub lata po poddaniu się zabiegowi. Ponadto, włosy, które odrastają są cieńsze i mają jaśniejszy kolor.

Laserowe usuwanie włosów w gabinecie lub w domu jest bezpieczne, jeśli wykonuje je wykwalifikowany specjalista. Jednak urządzenia dostępne do użytku domowego są skuteczne tylko w przypadku wąskiego zakresu odcieni skóry. Działają one dobrze na osobach o jasnej lub jasnej skórze. Jeśli jednak masz ciemną skórę lub rude albo czarne włosy, urządzenia do użytku domowego nie są dla Ciebie. Jeśli odcień skóry nie jest kompatybilny z laserem, może dojść do poparzeń. Najlepszym wyborem jest usługa lasera z certyfikatem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *