Czy mogę opalać się po depilacji?

Czy mogę opalać się po depilacji?

Jeśli myślisz o poddaniu się depilacji woskiem lub depilatorowi, być może zastanawiasz się: „Czy mogę wyjść i opalać się po zabiegu?”. Jeśli myślisz o wykonaniu zabiegu, musisz wiedzieć, czy powinnaś odczekać co najmniej tydzień, zanim wyjdziesz na zewnątrz i będziesz cieszyć się słońcem. W końcu ekspozycja na słońce powoduje uszkodzenie skóry przez promieniowanie UV, a Ty będziesz chciała uniknąć dalszych uszkodzeń.

Czy po depilacji można się opalać?

Ogólna zasada mówi, że nie można opalać się bezpośrednio po depilacji. Wynika to z ryzyka uszkodzenia skóry przez promienie UV. Dlatego zaleca się odłożenie opalania na co najmniej tydzień. Zalecany czas na opalanie to 10-12 dni po depilacji.

Czy można opalać się po depilacji woskiem?

Jeśli niedawno depilowałaś swoje ciało, ważne jest, abyś unikała słońca. Sprawi ono, że Twoja świeżo wydepilowana skóra będzie bardziej wrażliwa i może doprowadzić do powstania zgrubień. Podobnie kontakt z chlorem i piaskiem może podrażnić świeżo nawoskowaną skórę. Lepiej jest też pozostać w cieniu. Aby uniknąć ryzyka poparzeń słonecznych, warto zaplanować woskowanie przed urlopem.

Po wosku należy odczekać co najmniej 24 godziny przed wyjściem na zewnątrz. Dzięki temu skóra będzie mogła się zregenerować i odpowiednio zareagować na działanie wosku – ta myśl pochodzi od autora strony ginekologwalcz.pl. Jeśli nie odczekasz tak długo, możesz skończyć z poparzeniami słonecznymi lub nawet otarciami skóry. A to nie będzie wyglądać ładnie.

Chociaż wiele kobiet nie ma problemu z wyjściem na słońce po depilacji woskiem, nie jest to dobry pomysł, aby robić to zaraz po zabiegu. Proces depilacji woskiem usuwa wierzchnią warstwę skóry, przez co jest ona bardziej podatna na poparzenia pod wpływem promieni UV. Należy unikać zbyt długiego przebywania na słońcu po sesji depilacji woskiem, gdyż w przeciwnym razie opalenizna może być ciemniejsza niż zwykle.

Po sesji woskowania należy zastosować krem nawilżający, aby zapobiec łuszczeniu się skóry. W zależności od rodzaju użytego wosku, może on usunąć część opalenizny. Nie powinna ona jednak zostać całkowicie usunięta. Zależy to od rodzaju skóry, stopnia złuszczenia i intensywności opalenizny.

Jeśli chcesz zmaksymalizować efekty sesji depilacji woskiem, możesz zaplanować ją w ciągu jednego dnia. Jeśli jednak planujesz opalać się w najbliższym czasie, powinieneś poczekać dzień lub dwa. Możesz również rozważyć wzięcie prysznica z użyciem zimnej wody bezpośrednio po wosku. Pomoże to zamknąć pory.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *