Jak wykonać depilację woskiem w domu

Jak wykonać depilację woskiem w domu

Depilację woskiem można wykonać w domu, wykonując kilka prostych kroków. Pierwszym krokiem jest przygotowanie obszaru, który ma być poddany depilacji. Zazwyczaj jako paska do wosku używasz bawełnianej lub lnianej koszuli. Jeśli nie masz takiej, możesz wyciąć kawałek tkaniny i zszyć brzegi. Następnie posyp obszar skrobią kukurydzianą lub pudrem dla niemowląt. Pomoże to woskowi przykleić się do włosów. Po przygotowaniu miejsca, pozwól woskowi ostygnąć i jesteś gotowa do woskowania.

Wstępne woskowanie

Zanim rozpoczniesz sesję depilacji woskiem w domu, upewnij się, że dokładnie przygotowałaś obszar skóry. Umyj go wodą z mydłem, aby usunąć wszelkie zabrudzenia, które mogą dostać się do wosku. Chcesz również upewnić się, że jest całkowicie sucha. W przeciwnym razie wosk nie będzie przylegał do włosów. Do osuszenia tego miejsca użyj czystego ręcznika i unikaj stosowania talku. Bezpiecznym zamiennikiem talku jest skrobia kukurydziana. Pochłonie ona wilgoć ze skóry i ochroni ją przed procesem ściągania – część ta pochodzi od redaktora portalu fashion-queen.pl.

Ważne jest, aby odczekać co najmniej dwa tygodnie po goleniu skóry, aby ją nawoskować. Należy również upewnić się, że włosy nie są dłuższe niż 1/4 cala. Możesz użyć pasków do depilacji w domu, jeśli się spieszysz i chcesz mieć czystsze rozwiązanie.

Po depilacji woskiem skóra będzie wrażliwa przez 24 do 36 godzin. Możesz użyć balsamów i kremów po depilacji, aby złagodzić skórę. Balsamy pomogą również ukoić skórę i zmniejszyć ryzyko wrastania włosków. W tym czasie możesz również stosować zimne okłady na dany obszar, aby zmniejszyć zaczerwienienie.

Jeśli wosk przypadkowo dostanie się na skórę, ważne jest, aby potem dokładnie ją oczyścić. Jeśli skóra jest rozpulchniona, zastosuj barierę ochronną, taką jak wazelina lub maść z antybiotykiem. Nie zapomnij o nałożeniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym i noszeniu odzieży ochronnej. Może pojawić się guzek lub wysypka, ale ustąpi ona w ciągu kilku dni. Należy unikać noszenia obcisłych ubrań i silnego pocenia się przez kilka dni, aż do ustąpienia zgrubień.

Należy również pamiętać, że puder dla dzieci powinien być stosowany przed woskiem. Choć niektórzy mogą pokusić się o użycie go po wosku, może on zatkać pory i doprowadzić do wrastania włosków. Należy również pamiętać, że nie można stosować pudru dziecięcego, jeżeli masz wrażliwą skórę.

Przed rozpoczęciem depilacji woskiem w domu, upewnij się, że dokładnie przygotowujesz obszar. Obszar ten powinien być złuszczony co najmniej dwa razy w tygodniu i dwa dni przed zabiegiem. Należy również upewnić się, że nie nosisz obcisłych ubrań i dezodorantu. Po zabiegu można zastosować chłodny kompres na ten obszar, aby zmniejszyć ryzyko dyskomfortu. Należy również zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym po depilacji woskiem, aby chronić go przed uszkodzeniami słonecznymi.

Innym sposobem na przygotowanie się do depilacji woskiem w domu jest zaopatrzenie się w zestaw do depilacji wstępnej. Zestawy te posiadają paski z odpowiednią ilością wosku. Są łatwe w aplikacji i nie wymagają podgrzewaczy do wosku. Eliminują również ryzyko nadużycia produktu. Ponadto można używać wielu pasków na tym samym obszarze, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Przed depilacją woskiem warto wypróbować różne pozy i stanowiska. Spróbuj określić, która z nich jest wygodna i która najlepiej sprawdza się na obszarze, który chcesz wydepilować. Upewnij się, że stosujesz odpowiednią technikę przed woskowaniem. Ważne jest, aby nie spieszyć się z depilacją w domu, być cierpliwym i konsekwentnym. Po zakończeniu depilacji pamiętaj, aby dać skórze trochę miłości, aby mogła się zregenerować.

Przygotowując się do depilacji woskiem w domu, uzyskasz możliwie najgładszą skórę i najlepsze rezultaty. Depilacja woskiem jest popularnym rozwiązaniem do usuwania włosów, ale ważne jest, aby mieć wystarczająco dużo czasu przed zabiegiem, aby przygotować do niego swoją skórę. Jeśli nie przygotujesz się do woskowania przed depilacją w domu, możesz skończyć z wrastającymi włoskami lub, co gorsza, niekomfortowymi rezultatami woskowania.

Jedną z najważniejszych kwestii do rozważenia przed depilacją w domu jest długość włosów. Włosy muszą być wystarczająco długie, aby wosk mógł je uchwycić. Krótkie włosy nie będą wystarczająco długie, aby wosk mógł się ich uchwycić i trudno będzie mu przylgnąć do włosów.

Przed rozpoczęciem depilacji w domu upewnij się, że Twoja łazienka jest czysta i wyposażona we wszystkie potrzebne materiały. Przydadzą się również nożyczki do przycinania długich włosów przed zabiegiem oraz pęseta do uporządkowania pominiętych włosków po zabiegu. Będziesz także potrzebować Parissa Mini Pro Wax Warmer, aby utrzymać wosk w odpowiedniej temperaturze. Do czyszczenia wosku przyda się również wilgotna ściereczka.

Przed rozpoczęciem depilacji woskiem w domu, będziesz musiała dokładnie rozgrzać dany obszar. Jeśli używasz kupionego w sklepie wosku, postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Jeśli jest zbyt ciepły, spróbuj sprawdzić go patyczkiem do lodów. Wosk powinien być ciepły, ale nie płonący. Wosk należy nakładać na dotknięte miejsce w odcinkach o długości około dwóch centymetrów. Pamiętaj, aby wcierać go w skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie należy pozostawić wosk na pięć do dziesięciu sekund.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj wosku. Należy unikać pudru dla dzieci na bazie talku, ponieważ jest on związany ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka. Na rynku jest jednak wiele alternatyw bez talku. Jeśli masz skłonność do reakcji alergicznych, najlepiej wybierz wosk na bazie cukru.

Przed depilacją woskiem zastosuj środek miejscowo znieczulający. Zmniejszy to ból wywołany przez wosk. Ważne jest również, aby mocno przytrzymać skórę, ponieważ dzięki temu proces usuwania włosków będzie mniej bolesny. Po zakończeniu użyj kojącego sprayu lub balsamu, aby złagodzić skórę i usunąć resztki wosku.

Wosk cukrowy to organiczny, bezpaskowy wosk, który może być nakładany bezpośrednio na skórę. Wosk cukrowy nadaje się również do mycia wodą i jest doskonałym wyborem dla wrażliwych typów skóry. Nie jest on jednak zalecany w przypadku bardzo ciemnych lub grubych włosów. Nie jest też dobry dla bardzo suchej lub tłustej skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *