Wypadanie włosów – tak poradzisz sobie z tym problemem!

wypadanie włosów

Utrata włosów to złożony problem, który zależy od kilku czynników. Choć nie wszystkim można zaradzić, warto sięgnąć po kurację wzmacniające, które hamują nadmierne wypadanie włosów. Sprawdź na czym polega ich działanie.

Wypadanie włosów może być spowodowane problemami zdrowotnymi, skłonnościami dziedzicznymi lub źle dobraną pielęgnacją. Na szczęście, niezależnie od przyczyny, można stosować wzmacniające kuracje. Hamują one nadmierne wypadanie włosów i pobudzają wzrost nowych. To dobra alternatywa dla klasycznych szamponów i odżywek.

Wypadanie włosów – przyczyny

Stan włosów dużo mówi o kondycji całego organizmu. Świadczy o niedoborach żywieniowych, stylu życia i chorobach. Utrata włosów może być skutkiem wielu czynników, na które nie zawsze mamy wpływ. Tak jest w przypadku łysienia androgenowego, które dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Gdy zauważysz u siebie nagle pogarszającą się kondycję włosów lub ich nadmierne wypadanie, to sygnał, by sprawdzić co tak naprawdę dzieje się w organizmie. Prawidłowo postawiona diagnoza przyczynia się do zahamowania łysienia. W wielu przypadkach udaje się przywrócić bujną czuprynę.

Kuracje na wypadanie włosów

Co stosować, gdy twoje włosy są słabe i wypadają? Na rynku dostępne są kuracje wzmacniające oparte na specjalnie dobranych składnikach. to także zmiana diety i wprowadzenie suplementacji. Jeśli wypadanie włosów ma podłoże hormonalne, potrzebna może okazać się terapia hormonalna. W szczególnie trudnych przypadkach warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej tj. mezoterapia igłowa czy terapia światłem LED. Wszystkie te metody mają na celu pobudzenie wzrostu nowych włosów i ograniczenie do minimum ich wypadania.

Ampułki na wypadanie włosów – czy są skuteczne?

Terapia polegająca na stosowaniu skoncentrowanych składników jest zalecana bez względu na przyczynę utraty włosów. zawierają specjalnie dobrane składniki w odpowiednich proporcjach. Przeciwdziałają utracie włosów i stymulują cebulki do wzrostu. Wysoka koncentracja składników odżywczych sprawia, że kuracja ampułkami jest znacznie skuteczniejsza, niż przy zastosowaniu jedynie szamponów. Najlepiej sięgnąć po ampułki, które w swoim składzie zawierają następujące składniki:

  • Aminexil –  hamuje wypadanie włosów poprzez zablokowanie procesu rogowacenia kolagenu, odżywia cebulki pobudza ich wzrost;
  • Minoksydyl – sprawdza się nawet w przypadku łysienia androgenowego, stymuluje krążenie i dopływ substancji odżywczych do włosa, może powodować jednak objawy przejściowe związane z większa utratą włosów, a także inne objawy uboczne.

Dieta i suplementacja

Dieta ma ogromny wpływ na stan zdrowia i kondycję włosów. Bardzo często utrata włosów związana jest z niedoborami witaminowo-mineralnymi. Oprócz urozmaicenia diety w produkty bogate w białko, cynk żelazo czy witaminę D, warto sięgnąć też po suplementy. Pomogą przywrócić włosom blask, wzmocnią cebulki i zminimalizują ich wypadanie. Suplementy powinny zawierać biotynę, cynk, krzem, a także witaminy i kwasy tłuszczowe. Tak skomponowany preparat szybko uzupełni ewentualne braki tych substancji w organizmie.

Kuracje uzupełniające przeciwko wypadaniu włosów są przeznaczone dla wszystkich osób zmagających się tym problemem. Wspomagają procesy regeneracyjne i odżywiają cebulki. Stymulują wzrost nowych włosów, a równocześnie zapobiegają wypadaniu. Przed wyborem odpowiedniego preparatu, warto skorzystać z porady lekarza dermatologa lub trychologa.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *