Terapia światłem LED po zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej – dlaczego warto?

terapia światłem LED

Każdy słyszał o lampach LED, nie każdy wie, że mają one zastosowanie w medycynie estetycznej. Okazuje się, że odpowiednie długości i kolory światła oddziałują na skórę i usprawniają różne pozytywne procesy w niej zachodzące. Z naszego artykułu dowiesz się, jak działa terapia światłem LED i dlaczego warto się nią wspomagać po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej.

Co to jest terapia światłem LED?

Terapia światłem LED to popularna nieinwazyjna metoda leczenia problemów skórnych. Jej działanie opiera się na uruchamianiu naturalnych procesów biologicznych, które wspomagają funkcjonowanie tkanek. Zabieg wykorzystuje różne długości fal światła, aby uruchomić naturalne procesy gojenia i regeneracji skóry. Najczęściej stosuje się terapię niebieskim i czerwonym światłem LED. Każda barwa wnika na różną głębokość i leczy inne dolegliwości dermatologiczne – od trądziku do cellulitu. Zwykle dla osiągnięcia optymalnych efektów konieczne jest zastosowanie wielu sesji fototerapii.

Do czego służy czerwone i niebieskie światło LED?

Terapia niebieskim światłem LED zmniejsza aktywność gruczołów łojowych, wydzielających substancje tłuszczowe, które w nadmiarze mogą powodować powstawanie trądziku. Ograniczenie wydzielania sebum sprawia, że cera się mniej przetłuszcza i ma mniejsze skłonności do wyprysków. Niebieskie światło zabija też bakterie, które przyczyniają się do powstawania trądziku i powodują stany zapalne skóry. Na podstawie badań na zwierzętach naukowcy przypuszczają, że niebieskie światło LED może skutecznie wspomóc gojenie oparzeń trzeciego stopnia.

Czerwone światło LED poprawia wygląd blizn i redukuje oznaki starzenia, takie jak zmarszczki. Możliwe jest to dzięki stymulacji fibroblastów, czyli komórek skóry odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Kolagen to białko występujące w skórze i innych tkankach łącznych. Odgrywa istotną rolę w procesie gojenia się skóry. Wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kolagenu, co powoduje, że skóra się starzeje. Terapia światłem LED w kolorze czerwonym zmniejsza również stan zapalny skóry.

Na czym polega fototerapia?

Terapia światłem LED to bezpieczna metoda leczenia różnych niedoskonałości skórnych. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny, nie powoduje podrażnień ani bólu. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. W sprzedaży są już lampy LED do domowego użytku, ale te profesjonalne w gabinecie są zdecydowanie bardziej skuteczne. Zabieg odbywa się w pozycji leżącej. Kosmetolog ustawia lampę nad leczonym obszarem – może to być twarz lub każda inna część ciała. Następnie ustawia odpowiedni program leczniczy, w zależności od leczonego problemu. Urządzenie emituje światło wybranego koloru lub pracuje w systemie synergicznym, czyli wykorzystuje kilka długości fal świetlnych o różnych właściwościach terapeutycznych.

Jak terapia światłem poprawia wyniki innych zabiegów?

Według specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie dobrym sposobem na wspomaganie modelowania sylwetki i odmładzania twarzy jest właśnie terapia światłem LED. Odpowiednio dobrana barwa światła usprawnia gojenie i pobudza procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu efekty zabiegów widoczne są dużo szybciej. Terapia światłem LED świetnie sprawdza się jako element terapii łączonej z takimi zabiegami, jak liposukcja, lipotransfer czy laserowe odmładzanie twarzy. Światło LED stosuje się też przy leczeniu łysienia i wypadania włosów – wspiera proces ich odrastania, stymuluje skórę głowy, pobudza mieszki włosowe, przyspiesza wzrost włosów i poprawia ich kondycję.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat terapii światłem LED, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.  Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *