Elektrokoagulacja kapilarna – co to jest?

Elektrokoagulacja kapilarna - co to jest?

Przed wyrażeniem zgody na poddanie się zabiegowi, należy koniecznie zadać lekarzowi pytania dotyczące jego ryzyka i korzyści. Elektrokoagulacja kapilarna nie jest wskazana dla osób, które mają zaburzenia układu krążenia, cukrzycę lub są w ciąży. Powinna być wykonywana tylko przez lekarza, który posiada odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie. Lekarz przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad, aby ocenić jego przydatność do tego zabiegu.

Elektrokoagulacja kapilarna

Jeśli interesuje Cię pozbycie się czerwonych żył, to pewnie zastanawiałeś się, na czym polega elektrokoagulacja kapilarna. Jest to nieinwazyjny zabieg, który działa poprzez wykorzystanie łagodnego prądu elektrycznego do wywołania koagulacji w obrębie rozciągniętych naczyń włosowatych. Po zakończeniu zabiegu, skoagulowane naczynia włosowate są wchłaniane przez organizm. Procedura ta może być wykonana w jednej do trzech sesji, w zależności od stanu zdrowia.

Sam zabieg jest szybki, bezbolesny i całkowicie bezpieczny, ale należy skonsultować się w tej sprawie z wykwalifikowanym lekarzem. Lekarz zada Ci pytania, aby upewnić się, że jesteś dobrym kandydatem.

Przeciwwskazania

Istnieją pewne przeciwwskazania do elektrokoagulacji kapilarnej. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny poddawać się zabiegowi, ponieważ może on mieć negatywny wpływ na dziecko. Ponadto elektrokoagulacja może wpłynąć na serce i rozrusznik serca kobiety ciężarnej. Zabieg ten powinien być wykonywany przez lekarza doświadczonego i znającego procedurę.

Przed wykonaniem elektrokoagulacji kapilarnej należy oczyścić i przygotować skórę do zabiegu. Elektroda jest wprowadzana w skórę za pomocą cienkiej igły. Po zabiegu skórę należy zabezpieczyć środkiem antyseptycznym i maścią z kortykosteroidami. Jednak elektroda może powodować stwardnienie i stan zapalny. Aby zapobiec zapaleniu skóry, ważna jest zrównoważona dieta. Zdrowa dieta zawiera dużo antyoksydantów, w tym witaminę C. Witamina C znajduje się w wielu owocach i warzywach, a także może być przyjmowana jako lek.

Bezbolesny

Elektrokoagulacja kapilarna jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym. Zabieg przeprowadza się poprzez przyłożenie łagodnego prądu elektrycznego do rozciągniętych naczyń włosowatych. Powoduje to koagulację krwi w obrębie rozszerzonych naczyń włosowatych. Rozszerzone naczynia włosowate są następnie wchłaniane przez organizm.

Zabieg jest bezbolesny, ale proces rekonwalescencji może trwać kilka dni. Czas rekonwalescencji zależy od wrażliwości skóry. Niektóre osoby odczuwają podczas zabiegu pieczenie lub lekkie kłucie, ale jest to na ogół minimalne. W niektórych przypadkach może powstać nieprzyjemny zapach lub lekkie zaczerwienienie.

Skuteczna

Elektrokoagulacja kapilarna to technika terapeutyczna stosowana do koagulacji naczyń krwionośnych o małej średnicy. Te naczynia krwionośne mają zazwyczaj mniej niż dwa do trzech milimetrów średnicy. Końcówka elektrody zabiegowej jest zazwyczaj metalową kulą o średnicy od 2 do 5 mm. Elektroda służy do aplikowania energii elektrycznej na powierzchnię krwawiącego naczynia, bezpośrednio lub pośrednio za pomocą kleszczyków Adsona lub hemostatów.

Zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Polega na zastosowaniu łagodnego prądu, który wywołuje koagulację w obrębie rozciągniętych naczyń włosowatych. Zabieg nie powoduje powstawania blizn ani nadmiernej hiperpigmentacji. Ponieważ proces jest nieinwazyjny, nie wpływa na skórę właściwą i otaczające ją tkanki. Procedura może być zakończona w jednej do trzech sesji, w zależności od stanu.

Bezpieczeństwo

Elektrokoagulacja kapilarna jest opcją leczenia hemostazy małych naczyń krwionośnych. Zabieg wykorzystuje łagodny prąd elektryczny do koagulacji rozciągniętej kapilary. Powstała tkanka jest następnie wchłaniana przez organizm. Procedura ta jest również nazywana „koalicją kapilarną”. Pęknięte naczynia włosowate są powszechne na twarzy. Te skazy naczyniowe są często charakteryzowane przez punkty rubinowe. Te jasnoczerwone, kopulaste zmiany są wynikiem osłabienia naczynia włosowatego.

Elektrokoagulacja działa poprzez wywołanie wielu reakcji w wodzie. Na anodzie jony metali są wbijane do wody, natomiast na katodzie woda jest hydrolizowana do gazu wodorowego i grup hydroksylowych. Jony wytwarzane w procesie destabilizują ładunki powierzchniowe zanieczyszczeń. Powstałe duże kłaczki zatrzymują metale ciężkie, zemulgowane oleje i zawiesiny. Ta metoda oczyszczania może być stosowana w połączeniu z innymi procesami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *