Usuwanie żylaków za pomocą pary wodnej

Usuwanie żylaków za pomocą pary wodnej

Usuwanie żylaków za pomocą pary wodnej może być skutecznym rozwiązaniem w leczeniu tego stanu. Procedura ta jest bezpieczna , skuteczna i może usunąć żylaki bez uszkodzenia otaczających tkanek . Pacjenci , którzy mają tę procedurę może wrócić do pracy od razu i może nawet uczestniczyć w sporcie po tym .

Leczenie żylaków parą wodną

Leczenie żylaków obliteracją termiczną to skuteczna, bezpieczna i prosta metoda redukcji żylaków. Oferuje podobne wyniki do konwencjonalnych procedur chirurgicznych, takie jak zmniejszenie liczby nawrotów i powikłań. Metoda ta może również pomóc w zapobieganiu ponownemu pojawieniu się żylaków.

Pojedyncza sesja techniki SVS lub VNUS-Closure(r) obejmuje znieczulenie nóg, a następnie usunięcie niewydolnych żył za pomocą ciepła. Procedura jest bezpieczna i nie uszkadza otaczających tkanek, więc pacjenci mogą natychmiast wrócić do pracy i uprawiania sportu.

Chociaż zabieg ten jest stosunkowo nową procedurą, istnieje pewna niepewność co do jego bezpieczeństwa i skuteczności. National Institutes of Health (NICE) nie zaleca go, ale lekarz może go zaoferować, jeśli uważa, że pomoże pacjentom z tym schorzeniem. Podczas zabiegu chirurg umieszcza transiluminator endoskopowy, który pozwala mu lub jej na obejrzenie żył. Następnie dotknięte żyły są przecinane i usuwane przez małe nacięcia.

Leczenie parą wodną jest mniej skuteczne niż skleroterapia. Ma niższy wskaźnik nawrotów niż EVLA. Jest jednak porównywalna z RFA i konwencjonalnym strippingiem chirurgicznym. Pacjenci, którzy obawiają się nawrotów, powinni skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się tej procedurze.

Nowa metoda ablacji parą wodną jest obiecującą alternatywą dla tradycyjnej wewnątrznaczyniowej ablacji laserowej. Jest ona mniej inwazyjna, bezpieczniejsza i bardziej przyjazna dla pacjenta niż ablacja laserowa i może oferować bardziej zachowawcze i nieinwazyjne rozwiązanie problemu. Procedura ta jest bezpieczna i mniej kosztowna niż ablacja laserowa i nie wymaga użycia prowadnicy.

Istnieją również różne sposoby leczenia żylaków, w tym pończocha uciskowa i samoopieka. Samodzielna pielęgnacja może złagodzić ból i zapobiec pogorszeniu się stanu żylaków. Stosowanie pończoch uciskowych w ciągu dnia może pomóc w bardziej efektywnym przemieszczaniu krwi przez nogi. Większość aptek prowadzi pończochy uciskowe, a pończochy na receptę mogą być pokryte przez ubezpieczenie. Inną alternatywą jest sklerotyzacja, która polega na wstrzyknięciu roztworu sklerotyzującego lub pianki do żył, aby pomóc im się zagoić. While this treatment is not as effective as surgery, it is a viable alternative for many sufferers and can prevent further irreversible complications.

Technika ta została udowodniona jako skuteczna i bezpieczna u dużej liczby pacjentów. Wyniki tego leczenia były zachęcające, u 90% pacjentów wystąpiła całkowita obliteracja w ciągu roku po leczeniu. Proces przeprowadzono w warunkach aseptycznych przy użyciu generatora CERMA SVS.

Powikłania

Usuwanie żylaków parą wodną to małoinwazyjny zabieg polegający na usuwaniu żylaków poprzez usuwanie ich za pomocą pary wodnej. Procedura jest szybka i bezbolesna, a wiele osób zgłasza minimalny lub żaden ból pooperacyjny. Procedura jest również pokryta przez większość planów ubezpieczeniowych, w tym Medicare i planów PPO. Przed zabiegiem pacjenci przejdą przedoperacyjne badanie ultrasonograficzne w celu określenia prawdziwego zakresu problemu.

Endovenous ablacja termiczna stopniowo wyparła procedurę Babcocka w leczeniu żylaków. Ale jedna technika pojawiła się jako konkurent: sklerotyzacja żył parą wodną. This study aimed to compare steam vein sclerosis to the Babcock procedure to evaluate the efficacy of both.

Polega na zastosowaniu maleńkiej igły z cienką końcówką, która dostarcza parę wodną do żyły. Jest ona wprowadzana do poszerzonej żyły przy użyciu wskazówek ultradźwiękowych, aby zapewnić bezpieczne i dokładne umieszczenie. Cewnik jest następnie odciągany, uwalniając małe pufy pary. W porównaniu z innymi metodami, zabieg jest bezpieczny i obarczony mniejszym ryzykiem.

Żylaki to niebieskawe lub fioletowe żyły, które mogą występować na nogach. Są one spowodowane przez zaburzenia żylne i często są genetyczne. Podstawową przyczyną jest niewydolność zastawek w żyłach odpiszczelowych. Nieprawidłowa budowa ścian naczyń powoduje utratę elastyczności i tendencję do rozciągania. Na szczęście istnieją obecnie skuteczne metody leczenia tego schorzenia, a rezultaty są zazwyczaj kosmetyczne.

Odzyskiwanie

Odzyskiwanie żylaków za pomocą ablacji termicznej polega na wykorzystaniu pary wodnej do podgrzania żył. Zastosowanie pary jest skuteczne w obkurczaniu żylaków bez powodowania skutków ubocznych. Oferuje również mniejszy ból i może być stosowany do pomocy w łagodzeniu objawów obrzęku nóg, który jest powszechny po operacji żylaków.

Tradycyjne metody leczenia żylaków obejmują pończochy uciskowe i uniesienie dotkniętej nogi. Nie zapewniają one całkowitej ulgi, ale mogą zapobiec konieczności przeprowadzenia nieodwracalnej operacji. Według Michaelsa i współpracowników (2006) leczenie zachowawcze może pomóc uniknąć operacji i nawrotów choroby.

Inną opcją leczenia żył jest termoablacja endovenous, technika polegająca na zastosowaniu ablacji o częstotliwości radiowej. Metoda ta wykorzystuje cewnik z dużą końcówką do tymczasowego zablokowania przepływu krwi w segmencie żyły. Zabieg może być bolesny, ale większość pacjentów zgłasza brak większych powikłań.

Zabieg jest skuteczny w leczeniu objawów spowodowanych żylakami dopływu odpiszczelowego. Procedura jest prosta i przeprowadzana w gabinecie. Miejscowy roztwór znieczulający jest stosowany do skóry nad żyłami. Mała igła jest następnie używany do wstrzykiwania chemicznych. Proces ten trwa zazwyczaj od dwudziestu do trzydziestu minut. Podczas jednej sesji można poddać leczeniu tylko niewielki obszar, dlatego konieczne może być wykonanie kilku sesji.

Po zabiegu często stosuje się bandaże uciskowe. W zależności od rodzaju żylaków, zabieg ten może wymagać prowadzenia ultradźwiękowego. Proces ten jest powszechnie określany jako echoskleroterapia lub skleroterapia piankowa. Ważne jest, aby mieć właściwą diagnozę. Zastosowanie niewłaściwej procedury może spowodować nawrót żylaków.

Procedura jest uważana za bezpieczną, jeśli jest wykonywana zgodnie z wytycznymi FDA. Podczas procedury, pacjent jest monitorowany przez urządzenie ultradźwiękowe do badania dotkniętych żył i okluzji. Po zakończeniu procedury, pacjenci przechodzą kolejne ultradźwięki, aby ocenić proces gojenia. Zalecana jest sześciomiesięczna kontrola w celu oceny sukcesu anatomicznego i zadowolenia pacjenta.

Koszt

Kilka czynników może wpłynąć na koszt usunięcia żylaków. Po pierwsze, ubezpieczyciele zazwyczaj pokrywają wstępną konsultację. Jednak niektóre plany wymagają skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Podczas tej wizyty, lekarz żył ocenia stan nóg pacjenta i może zrobić zdjęcia. Informacje te są przekazywane ubezpieczycielowi w celu uzyskania wcześniejszej autoryzacji. Z kolei dyrektor medyczny ubezpieczyciela przegląda notatki lekarza i decyduje, czy procedura jest konieczna z medycznego punktu widzenia.

Następnie, lekarz może wybrać procedurę usuwania żylaków. Jednym z popularnych zabiegów jest endovenous ablation (EVD). Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i lekkiej sedacji. Lekarz najpierw używa technologii ultradźwiękowej do mapowania żył. Następnie mały cewnik jest wprowadzany do żył, które wymagają leczenia. Następnie w cewniku umieszczany jest laser. Po wejściu do środka, laser niszczy żyłę od wewnątrz. W trakcie zabiegu wytwarzana jest również para wodna, co minimalizuje uszkodzenia pobliskich struktur.

Jak w przypadku każdej procedury medycznej, zastosowanie nowej technologii może zmienić przebieg leczenia pacjentów. Może również zmienić koszty opieki zdrowotnej. W niedawno przeprowadzonym badaniu porównano koszty usuwania żył z kosztami ablacji parowej. Pacjenci, u których wykonano obie procedury, byli dopasowani pod względem wieku, płci i statusu zawodowego.

Po tym zabiegu może wystąpić obrzęk kostek i obrzęk nóg. Możesz również doświadczyć uszkodzenia skóry. Niektórzy lekarze przepiszą środki przeciwbólowe i zastosują pończochy uciskowe, aby zmniejszyć obrzęk i ból. Ostatecznie, najlepszym leczeniem jest zapobieganie rozwojowi żylaków i poprawa jakości życia.

Procedura ta trwa około godziny, aby zakończyć. Najprawdopodobniej trzeba będzie nie wstawać z łóżka przez pierwsze kilka dni po zabiegu. Następnie trzeba będzie ograniczyć czas spędzony na słońcu i ograniczyć uciążliwą aktywność. Na szczęście, procedura jest pokryta przez Medicare i większość planów PPO. Będziesz miał przedoperacyjny egzamin ultrasonograficzny, aby upewnić się, że procedura jest odpowiednia dla ciebie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *